Lato się kończy. A jak z planami na jesień 2019?

VADERMANIAX !!! Oto garść informacji na temat nadchodzących tras i koncertów. W ciągu zaledwie kilku dni rozpoczynamy 17-dniową trasę „Message to the North” (z Kolegami z HATE i THY DISEASE) w krajach bałtyckich, Skandynawii oraz dwa koncerty we wschodniej części Niemiec.

Zaraz potem zagramy cztery duże koncerty w Polsce (z KAT, ACID DRINKERS i QUO VADIS) pod nazwą „Legends of Metal”. Wszystkie zespoły biorące udział w tym projekcie były bardzo znaczące w tworzeniu polskiej sceny metalowej na przełomie lat 80-tych i 90-tych.

W październiku natomiast wracamy na Wschód, odwiedzając Ukrainę, Mołdawię, Gruzję lub Turcję z trasą „The Messenger Arises”. W krajach takich jak Kazachstan, Armenia czy Kirgistan – zagramy po raz pierwszy w historii. Tę podróż zakończymy trzema koncertami w Austrii i Niemczech.

A 1 listopada lecimy do Szwecji, aby zagrać na ostatnim festiwalu, jaki VADER zagra w 2019 roku –  na „Metal Fest” w Jönköping z m.in. TRIBULATION i CANCER.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Lato się kończy. A jak z planami na jesień 2019? została wyłączona

„Thy Messenger” JUŻ JEST !!! A dla WAS kolejne video: „STEELER” \m/

„Thy Messenger” EP jest dostępny oficjalnie już OD DZIŚ !!! By uczcić ten dzień, mamy dla Was nowe lyric-video. Oto „STEELER”  – nasz wersja słynnego kawałka z legendarnej płyty „British Steel” zespołu JUDAS PRIEST.  Nowa EPka została wydana przez Nuclear Blast i jest dostępna jako MCD oraz 12 calowy winyl (w wersji Czarnej oraz ekskluzywnie Czerwonej). Oglądajcie i … wróćcie do Nas w niedzielę bo mamy naprawdę świetną wiadomość dla Was wszystkich \m/

https://www.youtube.com/watch?v=NvpidgZYb00

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania „Thy Messenger” JUŻ JEST !!! A dla WAS kolejne video: „STEELER” \m/ została wyłączona

A co słychać w Stowmarket?

A tak! Ciężka praca w Grindstone Studio idzie do przodu! Tym razem Pająk nagrywa swoje bluźniercze riffy. Nowa płyta Vader coraz bliżej… Nazwa albumu nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona. „..And then there was only Pain” (I pozostał tylko Ból) jest określony przez Petera jako „tytuł roboczy”.  Niemniej możemy zdradzić kilka tytułów nowych kawałków: SANCTIFICATION DENIED, VOICES IN MY HEAD czy DECLARATION OF HATRED.

„Nowa płyta będzie absolutnie najbardziej okrutną i brutalną w historii Vader” – wspomniał Peter „Dużo uwagi poświęciliśmy bębnom i wokalom, które nigdy jeszcze nie brzmiały tak szaleńczo. Jeśli słuchaliście już GRAND DECEIVER z naszej nowej EPki – to wiecie , co nadchodzi”.

Poniżej znajdziecie kilka fotek z ostatniej wizyty Pająka w Grindstone Studio.

Pająk używa:

Gitary Jackson: https://www.jacksonguitars.com/artists/marek-spider-pajak-bio

Wzmacniacze EVH: http://www.evhgear.com

Kostki No Logo: http://nologopicks.pl

Struny Ernie Ball: https://www.ernieball.com/guitar-strings/electric-guitar-strings

Ernie Ball Polska: https://www.facebook.com/ErnieBallPL/

 

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania A co słychać w Stowmarket? została wyłączona

GRAND DECEIVER…. nadchodzi !!!

Premiera nowego kawałka VADERa pt. GRAND DECEIVER z nadchodzącej EP „Thy Messenger” już JUTRO ! Zobaczycie także nowy lyric-video klip stworzony przez Chrissa Huszar’a i Nuclear Blast oraz garść nowych informacji z Grindstone Studio w Suffolk …

„Strasznie jesteśmy podekscytowani tym, że możemy Wam w końcu przedstawić piosenkę ze świeżutkiej produkcji! „GRAND DECEIVER” otwiera płytę i jest idealnym przykładem tego, czego się można będzie spodziewać na nadchodzących płytach. Ostry jak brzytwa i brutalny jak Diabli kawałek jest zaledwie przystawką przed nadchodzącym albumem Vadera. Chiss i Nuclear Blast stworzyli ten piękny obrazek, który możecie obejrzeć w oczekiwaniu na „Thy Messenger”. Usiądźcie wygodnie, ustawcie sprzęt GŁOŚNO i … MIŁEGO SŁUCHANIA !!!”

Peter&VADER

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania GRAND DECEIVER…. nadchodzi !!! została wyłączona

Wiadomość ze „Szlifierni” Cz.1

„Do pięknej stacji Brockford Railway Siding dotarliśmy późnym wieczorem w niedzielę 7 kwietnia, po tym jak James zabrał mnie z  terminalu Heathrow i po przejechaniu kolejnych trzech godzin do Suffolk . Doprawdy „oldskulowy” „Wagon 1”  był już  gotowy, by być naszym domem na następny tydzień. Wkrótce po tym dołączył do nas Tato Jamesa ,innym samochodem wypełnionym dosłownie po dach bębnami i osprzętem. Byliśmy gotowi na następny ranek … ale najpierw jednak trochę dobrego snu. W poniedziałek rano pojechaliśmy do studia „GRINDSTONE” położonego około kilometra od naszej „Stacji”. Tam poznaliśmy Scotta Attkinsa – producenta nowego nadchodzącego albumu Vader! Scott pracował już z wieloma metalowymi zespołami (np. Cradle of Filth, Sylosis, Gama Bomb, Amon Amarth lub … Divine Chaos). Studio ma fajny, kameralny charakter i  wręcz  „domową” atmosferę. Przypomina mi trochę Sunlight Studio, w którym nagrywaliśmy „The Ultimate Incantation” 27 lat temu. Przez cały pierwszy dzień ustawiano bębny, mikrofony , naciągi i sprawdzano wszystkie kanały czy też kalibrowano „maszynę śmierci”. Był też czas na pogawędkę ze Scottem i zaplanowanie pracy na następne dni. To raczej nudny, ale jakże ważny dzień. James ma ambitny plan nagrania trzech kawałków każdego dnia. Hm … Cóż mogę powiedzieć?  Jest rzeczywiście Bestią ;)”

Peter (Brockford Station; Carriage One; kwiecień 2019)

Poniżej link do studia „Grindstone”: https://www.grindstonerecording.com/#home-section

Podczas nagrywania nowej płyty James używa: TAMA drums: https://www.tama.com/eu/ , MENL cymbals: https://meinlcymbals.com, Los Cabos drumsticks: https://www.loscabosdrumsticks.com , jak też kabli DL: http://dlcables.com

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Wiadomość ze „Szlifierni” Cz.1 została wyłączona

THY MESSENGER – ostatnie wieści

VADERMANIAKS !!! Oto garść świeżych informacji dotyczących wydania nowej EPki VADER pt „Thy Messenger”.

Nagrania będą zrealizowane 31 maja na całym świecie przez NUCLEAR BLAST jako 12 calowy winyl oraz CD. Zdecydowaliśmy również na zamieszczenie wszystkich pięciu kawałków na tej płycie. Lista wyglada więc następująco:

 • GRAND DECEIVER (Wielki Oszust)
 • LITANY (MMXIX) (Litania 2019)
 • EMPTINESS (Pustka)
 • DESPAIR (Rozpacz)
 • STEELER

Dobre wieści dla tych wszystkich, którzy oczekują nowego sklepu online VADER! Ciężko pracujemy, by otworzyć sklep w maju i – oczywiście – planujemy wiele fajnych niespodzianek na dzień otwarcia. Oto nowe logo sklepu. Więcej informacji, adres sklepu itp. już wkrótce… Po prostu śledźcie nas na vadernews.pl \m/

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania THY MESSENGER – ostatnie wieści została wyłączona

Sesja nagraniowa EP…

VADERMANIAX !!! Poniżej kilka słów Petera o ostatniej sesji nagraniowej VADER w studiu Hertz.

„Przyjechaliśmy do Hertz’a w Białymstoku po południu w poniedziałek 14 stycznia. Ustawienie całych bębnów zajęło resztę dnia oraz poranek następnego dnia. Jimmy rozpoczął nagrania od „Litany” i „Steeler’a” i oba kawałki były do wieczora zrobione.  Trzy nowe piosenki były zadaniem na środę (15 styczeń). Około 18:00 byliśmy już po przesłuchaniach wszystkich ścieżek bębnów.  James zrobił niewiarygodną robotę , z  wieloma  wyzwaniami i wszystko to możecie usłyszeć na tej EP’ce.  Ja rozpocząłem gitary już następnego poranka i – podobnie jak Jimmy – zacząłem od Priest’ów i ‚”Litany” i całość gitar i basu była zrobiona do końca dnia pracy. To był ostatni dzień pierwszej sesji THY MESSENGER.  Mieliśmy festiwal w Niemczech 19 stycznia i pojechałem tam prosto ze studia.

Druga (i ostatnia) sesja rozpoczęła się w poniedziałek 4 lutego. Przez kolejne dwa dni nagrałem wszystkie linie gitar, basu oraz – oczywiście – wokali do GRAND DECEIVER, EMPTINESS oraz DESPAIR, jak też do nagranych już wcześniej LITANY (w dwóch wersjach) i STEELER . Pracę z solówkami pozostawiliśmy na koniec. Spider podesłał Jego sołówki mailem. To styl pracy , jaki preferuje. Ma więcej czasu by skupić się na na kawałkach we własnym studio domowym we Wrocławiu. W każdym razie całość nagrań było skończona do końca wtorkowego dnia (5 lutego). Miałem już w ręku bilety na wyjazd do Birmingham i miałem wyjechać ze studia o 9 rano… Jednak postanowiłem jeszcze zmienić kilka wersów w tekście  oraz jakiś element solówki . Miałem 30 minut by to zrobić jeszcze przed wyjazdem. No i zrobiłem… 😉 ”

VADER korzystał w nagraniach z :

 • James: TAMA drums, MEINL Cymbals
 • Peter: Gibson Flying V oraz RAN InVader ; Warwick bass guitar
 • Spider: Jackson guitars

Link do strony studia Hertz: https://www.facebook.com/hertzrecording/

Poniżej kilka ujęć (autorstwa Studia Hertz) zdjętych w czasie sesji.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Sesja nagraniowa EP… została wyłączona

THY MESSENGER – nadchodzi !!!

THY MESSENGER (Twój Posłaniec) – to tytuł najnowszej EP’ki VADER, nagranej w lutym 2019 w białostockim Hertz Studio i zawierającej cztery utwory:

 • GRAND DECEIVER 
 • EMPTINESS
 • DESPAIR
 • STEELER

Dwie piosenki zostały napisane przez tekściarza i naszego Przyjaciela od lat Harry Maat’a, który to tworzył już nie raz teksty dla zespołu.  Tu znajdziecie link do Jego strony: https://www.facebook.com/HarryMaat.Lyricist/

Ostatni utwór to kower zespołu, który inspirował ekstremalne hordy przez niespełna pięć dekad! Oto nasz wersja klasycznej już piosenki jako hołd i wyraz szacunku dla „Priest’ów”.

Okładka została stworzona przez Wes’a Benscoter’a – wyjątkowego Artystę, który stworzył już zapierającą dech okładkę do płyty „De Profundis” w 1995 roku.

EP’ka będzie wydana przez naszą wspaniałą wytwórnię Nuclear Blast w czerwcu i będzie dostępna we wszystkich formatach. Bardziej szczegółowe informacje już wkrótce…

Nowe kawałki będą grane na żywo jako część koncertowego zestawu już w tym sezonie letnim.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania THY MESSENGER – nadchodzi !!! została wyłączona

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2019 \m/

VADERMANIAX !!! Życzymy Wam wszystkim wiele radości , satysfakcji i zdrowia na nadchodzący Nowy Rok 2019 !!! VADER planuje dla Was również mnóstwo nowości :

 • NOWY album na koniec roku
 • NOWA EPka późną wiosną, jako aperitif na czas oczekiwania przed pełną płytą
 • NOWA strona vader.pl
 • NOWY sklep VADER online
 • NOWA set lista na koncertach poprzedzających wydanie płyty (co sądzicie na przykład o całej płycie „Litany” jako części programu koncertowego?)
 • NOWA uzupełniona biografia „Wojna Totalna” (Jarka Szubrychta) – mamy nadzieję , że również długo oczekiwana rosyjska i angielska wersja książki
 • NOWE show na nadchodzący album…
 • … i WIĘCEJ!

Cóż możemy jeszcze dodać? … STAY VADERIZED \m/

photo: Kate Bujas

project: Irena Ivanova

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2019 \m/ została wyłączona

HAPPY NEW YEAR 2019 \m/ \m/

VADERMANIAX !!! We wish You ALL much fun, satisfaction and health for the upcoming New Year 2019 !!! VADER also plans so many NEWS for You :

 • NEW album at the end of the year
 • NEW EP for late Spring as aperitif before full length 
 • NEW vader.pl site
 • NEW online VADER store
 • NEW set list for all shows before the new album will be out (what about the whole „Litany” as part of the show, he? )
 • NEW updated edition of VADER biography (by Jarek Szubrycht) – hope also long awaited russian and english version finally 
 • NEW show for the upcoming album…

….and MORE!

What can we add? … STAY VADERIZED \m/

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania HAPPY NEW YEAR 2019 \m/ \m/ została wyłączona